فهرست

مجوز پذیرش دستیاری تخصصی رشته مغز و اعصاب و کارشناسی ارشد رشته پرستاری داخلی و جراحی صادر شد

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از صدور مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دستیاری تخصصی رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) و کارشناسی ارشد رشته پرستاری داخلی و جراحی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر فرزان خیرخواه گفت: پذیرش دانشجو در رشته های تخصصی بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی) و کارشناسی ارشد پرستاری داخلی و جراحی از سال آینده می باشد.

 وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بابل در سال ۱۳۶۴ با  ۵۰ دانشجوی پزشکی فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر با تاسیس ۹ دانشکده و جذب ۳۵۰ عضو هیات علمی، پذیرای بالغ بر ۴ هزار دانشجو در رشته های مختلف از مقطع کارشناسی تا فوق تخصص می باشد.
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان این نکته که اولین دوره پذیرش دستیار تخصصی در سال ۱۳۷۱ در رشته های جراحی، داخلی، اطفال، زنان و بیهوشی بوده است، افزود: تعداد رشته های دستیار تخصصی طی سالهای گذشته با تلاش قابل تقدیر اعضای هیات علمی، ریاست و مسئولین دانشگاه با احتساب صدور مجوز رشته بیماریهای مغز و اعصاب (نورولوژی)،  به ۱۴ رشته رسیده است.

دکتر خیرخواه بیان داشت: تعداد رشته هایی که این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد با صدور مجوز رشته پرستاری داخلی و جراحی، به ۱۶ رشته افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پس از بازدید اعضای بورد رشته های فوق از مراکز آموزشی و درمانی این دانشگاه، موافقت دبیرخانه شورای تخصصی و دبیرخانه شورای گسترش طی حکمی با امضای وزیر بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی بابل ابلاغ شد.
دکتر خیرخواه سرپرست معاونت  آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: اولین دوره پذیرش این رشته ها از مهرماه سال تحصیلی  ۱۴۰۰-۱۳۹۹  انجام خواهد گرفت.

برای ثبت به سایت سنجش (اینجا کلیک کنید) مراجعه کنید.

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=9&id=6366

دانلود بخش نامه تحصیلی  (اینجا کلیک کنید) وتنلیسوتلیس بیوتلسی وابیتب بیپ ابی پابیپبی

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل، هم‌زمان با ایام شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۲، مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بابل به میزبانی دانشجویان و با حضور  دکتر سیدفرزاد جلالی و دیگر مِسئولین دانشگاه دوشنبه ۱۸ آذر در سالن شهیدشجاعیان دانشگاه برگزار شد.

دانشجویان دانشگاه بار دیگر با آرمان‌های انقلابی دانشجویانی که مورد اصابت گلوله‌های دژخیمان رژیم دست‌نشانده پهلوی قرار گرفتند،  پیمان بستند و متعهد شدند ادامه دهنده حرکت انقلابی، آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی  باشند.

 در این مراسم دانشجویی  که با استقبال خوبی از جانب دانشجویان  همراه بود، مجری برنامه از دانشجویان دانشگاه خواست تا  از فرصت روز دانشجو استفاده نموده تمامی سوالات خود را در حضور مسئولین  مطرح نمایند.

دکتر مهدی پورامیر، معاون فرهنگی‌ودانشجویی، روز دانشجو و استکبارستیزی را به همه دانشجویان تبریک گفت و از دانشجویانی که تلاش کردند به بهترین وجه میزبانی این مراسم را به عهده گرفتند تقدیر و تشکر کرد و همچنین از دانشجویان خواست تا مشکلات  و مطالبات خود را با مسئولین در میان گذارند.