فهرست

نصب میز هوشمند خورشیدی در دانشگاه علوم پزشکی بابل برای اولین بار در کشور

دکتر یمین فیروز مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی بابل، از نصب و راه اندازی میز هوشمند خورشیدی در آن دانشگاه خبر داد.

دکتر یمین فیروز مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی بابل، از نصب و راه اندازی میز هوشمند خورشیدی در آن دانشگاه خبر داد.  ایشان تشریح نمودند امروزه استفاده از تجهیزات الکترونیک مانند تلفن همراه و تبلت به یک ضرورت تبدیل شده و توسعه ایستگاه‌های شارژ هوشمند این وسایل الکترونیک بر پایه‌‌ی انرژی‌های هوشمند (Smart Energy) در سطح جهان از سال ها قبل مورد استفاده قرار می گیرد. میز هوشمند خورشیدی قسمتی از نیاز دانشگاه در تورها و سمینارهای علمی محسوب می شود و این امکان را فراهم می آورد تا دانشجویان در محیطی بانشاط از قابلیت های آن بهره لازم را ببرند.
مقدار توان پنل خورشیدی این میز 200 وات بوده و مقدار انرژی استحصالی آن در روز و در آب و هوای مازندران 600 وات ساعت است. از دیگر  قابلیت های کارکردی آن که می تواند در محیط های آموزشی و دانشگاهی کاربرد داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قابلیت پخش فایل های صوتی مانند پخش اذان، تلاوت قرآن، سخنرانی ها و برنامه های دانشگاه
• دارای خروجی برق شهری جهت شارژ لپ تاب و چهار خروجی برای شارژ تلفن همراه(Android & IOS)
• قابلیت تولید برق به صورت کاملا مستقل با استفاده از انرژی خورشید
• چراغ های LED با روشنایی مناسب برای کار در شب
• قابلیت نصب اینترنت WiFi hotspot
• دارای سایبان و صندلی جهت نشستن دانشجو در محوطه دانشگاه


در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی بابل بعنوان اولین مرکز دانشگاهی در کشور است که از این فناوری استفاده نموده است.

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین در بیمارستان آیت الله روحانی بابل کاشته شد.
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /94 /18
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ،همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی مورخ 19/12/95 در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار شد .
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /81 /18